Holštýn

Jednoznačně nejprošlechtěnější světové plemeno pokud jde o mléčnou produkci a mléčný charakter. Je vhodné pro chovy plánující užitkovost na úrovni 8000-11000 kg za laktaci, které si troufají zabezpečit tomuto náročnému plemeni vynikající výživu a perfektní řízení stáda.

Montbéliarde

Plemeno zmiňované především jako kombinované však poslední roky dokazuje, že svoji vysokou mléčnou užitkovostí již vážně atakuje hranice ryze dojných plemen. Je ideální pro chovy plánující užitkovost na úrovni 6000-9000 kg, neboť je ve francouzském pohoří Jura prošlechtěno k této produkci i bez použití kukuřičné siláže.

Normande

Klasické plemeno kombinovaného maso-mléčného typu, je pověstné vysokým obsahem bílkoviny v mléce (3,60% a více) s prakticky výhradním k. kaseinem typu BB. Současně je proslulé nejjemnějším mramorováním masa při výtečném osvalení a vysoké jatečné hmotnosti se špičkovou plodností.

Masná plemena

Mezi světovou špičku masných plemen patří jednoznačně francouzská plemena chovaná s cílem zisku. Jde o nejlepší ceny produktu za nejnižší náklady. Nabízíme programy pro jednotlivá plemena v rámci klubů i u jednotlivých chovatelů.